Massaaž

Meie keha saab end ise kõige paremini tervendada, kui ta on lõdvestunud. Just mitmesugused pinged (stress, sundasendid, istuv eluviis, ülepingutus jne) on need, mis meie keha lõpuks kurnavad ja nn kokku jooksutavad. Puhtalt energeetilise reiki kõrvalt on võimalik minna ka füüsilisemaks – puudutus võib olla tugev vajutus või peaaegu ainult energeetiline, silitav. Hetkel pakun võimalust keha mudimiseks tai või vana-eesti kombe kohaselt. Mõlemad massaažistiilid tehakse ilma õlita maas matil, õhukeses mugavas, liikumist võimaldavas riides (hea, kui oleks puuvillane). Massaaži on võimalik kombineerida reikiga – nii saabub lõõgastus ja ehk ka tervenemine mitmel tasandil.

Tai massaaž

Tai massaaž on mitmete venituste ja painutustega, samal ajal ka energeetiline massaaž. Seda on nimetatud lausa “laisa inimese joogaks” – matil võimlemine, aga selle vahega, et kogu töö teeb sinu jaoks ära massöör.

Lihasvalud ei teki alati tugeva trenni või raske töö järgselt. Energiablokeeringud võivad meie kehasse tekkida eriti just istuva ja vähe liikuva eluviisi puhul, ja need võivad olla lausa füüsiliselt lihasstruktuuris tunda. Massaaž on üks hea võimalus kogu kehas kõik uuesti liikuma panna. Kui mõni tervenemine tuleb ainult läbi valu ja tugeva vajutuse või surve, siis tai massaaži on võimalik teha ka väga energeetilisel tasandil – tai energialiinid, mis erinevad hiina meditsiinist tuntud meridiaanidest, jooksevad sarnaselt üle meie keha ning nende stimuleerimine aitab kaasa mitmete probleemide lahendamisele nii füüsilisel, emotsionaalsel kui ka vaimsel tasandil.

Vana-eesti massaaž

Vana-eesti massaaž on meie enda pärimuskultuurist pärit tugevam kehatöötlusviis, mida meie esivanemad muistsetel aegadel harrastasid. Kujuta ette meie esiemasid ja esiisasid raskel põllutööl – mida nende kehad pärast taolist pidevat kurnavat pingutust vajasid? Oluline ei olnud niivõrd pakkuda spaa-stiilis lõõgastust, vaid teha lihased korda, et järgmine päev jõuaks jälle! Ometi võib ka vana-eesti massaaž olla väga mõnus ja lõdvestav kogemus, mida saadab teadmine, et tervet keha hõlmav mudimisseanss taastab lihaste liikuvuse ja aitab vabaneda erinevatest pingetest tingitud valust, mida mõningatel juhtudel oleme endas kandnud pikki aastaid.

Emotsionaalne trauma ja massaaž

Suure osa meie keha liikuvusest ja käitumisest paneb paika (peamiselt lapsepõlvest pärinev) trauma. Sealjuures ei ole ilmtingimata vajalik teada, mis traumaga just sinu puhul tegemist on ja mis täpselt juhtus – lihtsalt tuleks arvesse võta, et massaažiseansi käigus on täiesti normaalne, et kehas midagi vabaneb ja see võib põhjustada emotsionaalset reaktsiooni – meie adresseerimata ja läbi töötamata trauma ja valu on kõik salvestatud meie lihasstruktuuri üle meie keha. Suurel osal meist, kui mitte kõigil, on lihaseid, mis ka regulaarselt trenni tehes puudutamata jäävad. Kui neid lihaseid siis töödelda ja nendes pikalt varjul olnud pinge vabastada, siis energia, mis lõpuks kehas liikuma saab, võib esile kutsuda erinevaid sensatsioone ja isegi pisaraid, mis pealtnäha tulevad eikuskilt. See kõik on täiesti normaalne ja käib meie tervenemisega käsikäes kaasas – ning avab meie jaoks siiani suletud olnud uksed.

Massaažiseanss kestab 1,5 – 2 tundi.

etEesti