REIKI

Loe siit lisaks tagasiside kohta ja mida ettevalmistuseks teada võiks!

Mis on reiki?

Reiki on energeetilise tervendamise süsteem, mida saab kasutada iseenda või teiste inimeste (aga ka loomade ja taimede) tervendamiseks käte peale panemise meetodil. Reikienergia pole iseenesest midagi uut ega “leiutatut,” see on universumi enda vabalt kättesaadav tervendav jõud – elujõud, armastuse jõud, mis voolab algallikast lõpmatult.

REI – tõlkes “universumi elujõud”, “kehtiv kõikjal”

KI – “energia” ise; mida Indias tuntakse prana‘na ja Hiinas chi‘na

Reikiga pole seotud ükski religioon ega filosoofia – see on energia kõige puhtamal kujul. Erinevaid tehnikaid (enamasti muude praktikatega kombineerituna) on praeguseks välja kujunenud mitmeid, kuid selle algupärane versioon, mis on aluseks ka laialtlevinud “lääne versioonile”, on pärit Jaapanist. Dr Mikao Usui ei olnud aga otseselt algsete reikitehnikate looja, vaid pigem taasavastaja – lõputuna näivate otsingute järel jõudsid temani viimaks vastused pärast päevade kaupa budistliku Kurama templi aladel mediteerimist.

Kurama-dera tempel Kyoto lähistel, Jaapanis. Just siinsetel, Kurama mäe nõlvadele ehitatud budistliku templi aladel jõudsid iidsed reikitarkused taas inimeste kätesse. Platsi keskel olev kolmnurk tähistab võimsat energiasammast – nägin mitmeid templi külastajaid selles punktis kordamööda universumi energiate võimsust tunnetamas.

Reikiga võib õppida toimetama absoluutselt igaüks. Universumi tervendusenergiate kasutamine on meie sünnipärane õigus ning selleks ei pea olema doktorikraadi omanik. Aitab muidugi, kui oled energiatele rohkem avatud – väga tugevatel skeptikutel võib tunnetama õppimisega rohkem aega minna, kuna igasugune kahtlus loob lihtsalt blokeeringuid. Reiki vajab avatust ja voolavust, ka oskust lasta end oma intuitsioonil juhtida. Jaapanis õpitav reikitehnika (Usui Shiki Ryoho) on justnimelt intuitiivne ja seda õpitakse ja praktiseeritakse aastaid, kui mitte eluaeg.

Väekoht keset templiplatsi – keset seda kolmnurka asub võimas energiasammas. (Kurama-dera, Kyoto, august, 2019)

Reikit saab teha kohapeal või kaugseansina. Mõlemal juhul on tegemist justkui energeetilise massaažiga, mille kaudu “skaneeritakse” käte abil kogu su keha ning leitakse probleemsed kohad. Kaugseanssidest lähemalt ja sellest, kuidas ise kodus ette valmistuda, saab lugeda siin. Olenemata seansi tüübist on tähtis juua piisavalt vett.

Olen läbinud Reiki I – III taseme kursused. Kui soovid reikit proovida, siis kirjuta mulle!

Värske level I sertifikaadiga. Arati Healing Center, Tai, Ko Pha-ngan, 2019

etEesti