Tasub teada

Loe ka: Mis on reiki?

Reiki kaugseanss on hea võimalus kodust lahkumata siiski kõik reiki head mõjud kätte saada – energia liigub väljaspool aegruumi ja tegelikult väga asukohast ei hooli, niikaua kui suudad ühe koha peal pikali olla (või ka istuli, kui nii paremini sobib). Jaapanis tehti reikit algupäraselt tatami-mattidel maas lamades – ja praegugi viib nii mõnigi reikiseansse läbi põrandal joogamattidel, mida on lihtne kaasas kanda.

Seega, vali endale mugav ja meelepärane koht, kus vajadusel ka kokkulepitust pisut pikema aja vältel oled suuteline paigal püsima. Siiski ole ettevaatlik, et sa voodist või toolilt maha ei kuku, eriti seansi järel tõustes. Erinevad energialiikumised võivad tekitada uimasust või peapööritust, või nagu “laksu all” olemise tunnet.

Joo vett!

Kindlasti joo nii enne kui ka pärast seanssi vähemalt klaas puhast vett, näiteks pool tundi enne, et jõuaks vajadusel ka tualetis ära käia. Energia liikumine kehas võib olla üpriski intensiivne ning dehüdratsiooni tõttu võib tekkida lausa peavalu. Selle ära hoidmiseks – joo vett!

Mida oodata võib?

Võib juhtuda, et tunned soojust ja energia liikumist kehas, vastavalt tervendaja käte paigutusele ja liikumisele (jah, ka distantsilt!). Soojuse aste on individuaalne ja sõltub muuhulgas su enda avatusest. Võib juhtuda, et sa ei tunne midagi – ka see on okei, see ei tähenda, et reiki ei toimi. Kuigi, võib juhtuda, et kui oled liigskeptiline ja seetõttu ise energiate ligipääsu ära blokeerinud, siis tervendav energia võibki sinust mööda minna – kuhugi, kus teda rohkem vajatakse või oodatakse. Üks pikemaajalisem praktiseerija on mulle lausa öelnud, et puhtteadusliku mõtteviisiga inimeste “lahti murdmiseks” võib lausa 3-5 seanssi kuluda. Kui sa ei ole kindel, kuidas reikienergiat vastu võtta, siis võid ka endamisi valjult välja öelda (seda võib teha ka mõttes), et võtad sulle saadetava tervendava energia vastu – näiteks koos reiki saatja nimega.

Loe siit tagasisidet minu poolt tehtud kaugseansside kohta, mis annab ehk rohkem aimu reikiseansi ajal toimuvast.

Kas midagi võib valesti minna? Kas võib olla valus?

Reiki on universumi tervendav jõud ja energia, mis on täiesti ohutu ja põhimõtteliselt ei ole võimalik midagi “valesti” teha. Reikitervendaja on saanud oma õpetajalt (tavaliselt) kaasa spetsiaalse häälestuse, mis lubab reikienergiat ohutult kanaldada – pannes toimima intelligentse tervendava energia, mis liigub ise sinna, kuhu vaja, vastandina iseenda energia kasutamisele. Tervendaja saab loa lugeda patsiendi energeetilist infot ja saab vastavalt sellele reikienergiat suunata ja võimendada. Seega, kui usaldad universumit, siis võid uskuda, et reikienergia ei taha sulle halba.

Reiki ei tee haiget. Kaugseansid eriti on täielikult puutevabad. Kui tunned aga siiski seansi ajal valu, siis see võib olla põhjustatud sügavate traumade esiletulekust. Lahendamata traumad salvestuvad meil lihaskudedesse ning me ei pruugi olla ise teadlikudki kõigest sellest, mida endaga kaasas kanname. Reiki võib mõned väga sügaval asetsevad traumad pinnale tõmmata, et neid saaks hakata tervendama – ja see protsess võib tekitada valu. (Kui eelnev kuidagi kõnetab, siis inglise keelest arusaajatel soovitan vaadata Youtube’st videot valust, millele pole justkui selgitust)

Lõõgastav taustamuusika aitab keskenduda

Sobiv taustamuusika loob lõõgastava ja stressi maandava õhustiku juba niisamagi. Kui sul omal õiget muusikat ei ole, siis piisab vaid Youtube’i otsingusse “reiki music / reiki muusika” sisestamisest, et valiku ees lausa sõnatuks jääda. Muusika on ka hea ajakulu arvestamiseks – kui olemasolev variant Youtube’is kestab näiteks 2 tundi ja reikiseanss 45 minutit, siis säti see lihtsalt 50 minutit lõpust mängima. Üldiselt meditatiivset tüüpi muusikal keskel ega lõpus segavaid reklaame pole; siiski tasub “järgmise loo” nupp välja lülitada – tunduvalt valjema volüümiga reklaamid järgmise loo alguses võivad täielikult lõõgastunud või lausa poolunne suikunud olekust julmalt üles raputada. Ka lülita kindlasti välja kõik telefoni- ja muud märguandehelinad, et need sind seansi ajal ei segaks ega meditatiivsest seisundist välja ei tooks.

Otseselt keskenduda pole vaja, pigem püüa lõõgastuda, võib ka magama jääda. Näiteks Tais pidavat kohalikud kõik magama jääma juba sellest hetkest, kui massaažilaual pikali heidavad. Võid lasta end muusikal kaasa viia või püüda tunnetada, mis sinu kehas toimub. Pane tähele – see protsess võib olla üpris põnev! Võid tunda erinevaid sensatsioone kehas, näha värve või valgussähvatusi. Mõnikord võid isegi kuulda mingit sõnumit, mis on mõeldud just sulle, või jõuab sinuni teatud arusaamine.

Infolugemise kohta

Reiki annab ligipääsu mitte ainult infole, mis toimub tervendatava kehas, vaid ka peas või südames. See info on mõeldud kasutamiseks vaid heas usus patsiendi aitamise ja õigele teele suunamise eesmärgil – palun võta sulle öeldut kuulda, kuid ära jää sellesse liigselt kinni, ehk siis kui tunned, et see kohe kuidagi ei haaku, siis ära hakka oma elu selle järgi täielikult ümber sättima. Kui aga sisimas tead, et see sõnum oli just sulle, aga sa ei võta seda kuulda, sest see sunnib sind näiteks oma elus tegema muudatust, mis on sinu jaoks raske või tülikas või lihtsalt ei sobi sinu olemasoleva maailmavaatega, siis võib juhtuda, et probleem ei kaogi enne, kui võtad selle sammu ette. Sisetunne annab õige vastuse. Ja mõne infokillu kohta jõuad äratundmiseni ehk kuid, või koguni aastaid hiljem.

Infolugemine pole siiski reikiseansi peamine roll, vaid käib pigem kõige muuga kaasas. Eesmärk on reikienergia kehasse toimetama suunata, mida siis võib tunda olla või mitte. Taaskord, kui sa ei tunne midagi, ei tähenda see, et reiki ei toimi 🙂 Lihtsalt lõdvestu, lülita mõte välja ja naudi! Kui meditatsioon ei ole sinu jaoks võõras, siis meditatiivse seisundi saavutamine aitab kindlasti kaasa, ka tunnetamisele, mis sinu kehas toimub.


Palun pea silmas, et reiki ei asenda meditsiinilist ravi! Kui oled murdnud käeluu, kui sul kuskilt valutab või sul on oma tervisega tõsine mure, siis esmajärjekorras pöördu palun arsti poole!

Broneeri siin.

etEesti