Cosmere

(Brandon Sanderson)

Kui ma nüüd alles hiljuti Rahva Raamatu veebipoodi kontrollisin, et kas Brandonit on juba ka eesti keelde tõlgitud, siis tema noortele mõeldud teosed on juba täitsa ilmunud, aga Stormlight Archive’i 1000+ leheküljelistest raamatutest koosnevat seeriat pole vist veel ette võetud, või võtab tõlkimine lihtsalt aastaid. Ka Mistborn’i ei märganud eestikeelses kuues. Sellegipoolest, Sanderson on hetkel mu absoluutne fantaasiakirjanduse lemmik ja tema Cosmere-versumisse ära eksida soovitan küll kõigile, kes vähegi tahavad oma kujutlusvõime piire tavareaalsuse mõistest kaugemale küünitada.

Cosmere’i hakkasin esimest korda joonistama oma kaasavõetud A5 joonistusplokki Kuala Lumpuris, kus väljas oli igapäevaselt lihtsalt liiga palav (saunalaadne kliima), et enne õhtu saabumist midagi mõistlikku ette võtta.

Kasutasin peamiselt õlipastelle ja pliiatsit. A5/A3, 2019.

Lisasin sekka ka mõned tsitaadid, millest on vähemalt fännide hulgas olemas palju tuntumaid, kuid siinsed on just need, mis mulle on silma-kõrva jäänud. Kuna ametlik tõlge hetkel puudub, siis jätsin originaalvormi.


Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEesti